11 May 2010

Juniper'ın son araştırmasına göre 2014'te toplam mobil ödeme cirosu 630 milyar dolarJuniper Research’ün 3 Mayıs’ta sonuçları açıklanan “bir hizmet veya ürün için mobil bir cihaz veya bir hat kullanılarak yapılan ödemeleri” içeren araştırmasına göre 2014 yılında toplam mobil ödeme cirosunun 630 milyar dolar olacağı hesaplanıyor. Mobil ödeme yöntemleri genellikle Avrupa’da kullanılan ve içerik satışlarında kullanılan Premium SMS yönteminden, Uzak Doğu’da yoğun olarak kullanılan temassız fiziksel satış yöntemine kadar değişkenlik gösteriyor. Fakat kısaca şu anda dünyanın her bölgesinde mobil ödeme kullanılır durumda.


Mobil ödeme GSM operatörlerinin çevresinde konumlanırken bankaları ve diğer finans kurumlarını, ulaştırma şirketlerini, cep telefonu üreticilerini, farklı sektörlerde yazılım üreten firmaları da içeren bir ekosistem oluşturuyor.


Araştırma sonuçlarına günümüzde mobil ödeme 100 milyar doların üzerinde bir hacime sahip. Uzak Doğu ve Çin halen mobil ödemede en büyük pazar iken, Avrupa ikinci, Kuzey Amerika ise üçüncü en büyük pazarlar. Link: http://ff.im/k13VcNo comments:

Post a Comment

Selected mobile marketing news: